Tudor
Black Bay 54 BB54
For Sale: Tudor Black Bay 54 (Ref. M79000N-0001) - A Timeless Classic for the Discerning Collector! 🇵🇭
Up for grabs is a stunning Brand New Tudor Black Bay 54, a true icon in the dive watch world. ... read more
Scope of Delivery
- Original Tudor Double Box
- Warranty Card (Dated: February 2026)
- User Manual & Booklets
- White Hang Tag
Technical Specifications
| Reference | M79000N-0001 |
|---|---|
| Case Diameter | 37 mm |
| Movement | Automatic |
| Case Material | Stainless Steel |
| Bracelet | Oyster Bracelet 3 link (T-fit) |
| Model | Black Bay 54 |
| Caliber | MT5400 (COSC) |
| Power Reserve | 70 hours |
| Case Thickness | 11.2 mm |
| Lug-to-Lug | 46 mm |
| Lug Width | 20 mm |
| Waterproofness | 200 m |
| Features | Time only |
| Stock ID | W1773549911 |
Best Price Offer
Inquire / Purchase via:
What our customers say
You might also like
Black Bay Monochrome on Jubilee
PHP 228,000
Black Bay One
PHP 215,000
Royal Diamond-set dial Mother of Pearl
PHP 198,000
Black Bay Chrono White "Panda"
PHP 288,000