Tudor
Black Bay Chrono White "Panda"
✨ For Sale: Brand New Tudor Black Bay Chrono M79360N-0014 ✨
Discover timeless elegance and robust performance with this stunning Tudor Black Bay Chrono. Featuring a versatile 41mm stainless steel c... read more
Scope of Delivery
- Original Tudor Double Box
- Warranty Card (Dated: February 2026)
- User Manual & Booklets
- White Hang Tag
Technical Specifications
| Reference | M79360N-0014 |
|---|---|
| Case Diameter | 41 mm |
| Movement | Automatic |
| Case Material | Stainless Steel |
| Bracelet | Jubilee Bracelet 5 link (T-fit) |
| Model | Black Bay Chrono |
| Caliber | MT5813 (COSC) |
| Power Reserve | 70 hours |
| Case Thickness | 14.4 mm |
| Lug-to-Lug | 50 mm |
| Lug Width | 22 mm |
| Waterproofness | 200 m |
| Features | Time, Date, Chronograph |
| Stock ID | W1778405651 |