Tudor
Pelagos Titanium Limited Numbered Edition (#50 of 50) “THAITANIUM”
Chrono24 listing price: P450,000 - P525,000
Numbered limited edition! Only 50pcs produced. This one is #50, the last one produced!
✨ For Sale: Immerse yourself in the world of exceptional dive w... read more
Scope of Delivery
- Original Tudor Double Box
- Warranty Card (Dated: October 2025)
- User Manual & Booklets
- White Hang Tag
Technical Specifications
| Reference | M25600TN |
|---|---|
| Case Diameter | 42 mm |
| Movement | Automatic |
| Case Material | Titanium |
| Bracelet | Folding clasp and safety catch with bracelet and complimentary rubber strap |
| Model | Pelagos 42 |
| Caliber | MT5612 (COSC) |
| Power Reserve | 70 hours |
| Case Thickness | 14.3 mm |
| Lug-to-Lug | 50 mm |
| Lug Width | 22 mm |
| Waterproofness | 500 m |
| Features | Time, Date |
| Stock ID | W1778408490 |
What our customers say
You might also like
Black Bay 54 BB54
PHP 195,000
Black Bay 58 BB58
PHP 186,000
Black Bay Monochrome
PHP 228,000
Black Bay Chrono “Panda” on Jubilee
PHP 268,000
Recently Viewed
Black Bay 58 BB58
PHP 195,000
Black Bay Chrono White "Panda"
PHP 288,000
Monarch
PHP 375,000
Black Bay 54 BB54
PHP 248,000