Tudor
Ranger 36
🇵🇭 For Sale: **Tudor Ranger 36 (M79930-0001)** - Your Next Adventure Companion! 🇵🇭
Discover the perfect blend of ruggedness and elegance with the brand new Tudor Ranger 36. This iconic timepiece, w... read more
Scope of Delivery
- Original Tudor Double Box
- Warranty Card (Dated: January 2026)
- User Manual & Booklets
- White Hang Tag
Technical Specifications
| Reference | M79930-0001 |
|---|---|
| Case Diameter | 36 mm |
| Movement | Automatic |
| Case Material | Stainless Steel |
| Bracelet | Oyster Bracelet 3 link (T-fit) |
| Model | Ranger 36 |
| Caliber | MT5400 (COSC) |
| Power Reserve | 70 hours |
| Case Thickness | 11 mm |
| Lug-to-Lug | 44.1 mm |
| Lug Width | 19 mm |
| Waterproofness | 100 m |
| Features | Time only |
| Stock ID | W1773453305 |
What our customers say
You might also like
Black Bay 54 BB54
PHP 188,000
Black Bay 54 BB54
PHP 195,000
Black Bay 58 GMT "Coke"
PHP 248,000
Black Bay 54 BB54
PHP 188,000